Recepty, Zažívání, Zdraví

Nálev z lněných semínek

Semínka se běžně máčejí ve vodě. Říká se tomu probouzení semínka, a opravdu je to velmi jednoduchý, ale efektivní způsob, jak v semínku probudit život. V jednom malém semínku je totiž opravdu ukrytý život, život celé rostliny. Jsou tam veškeré živiny, které mu umožní růst a ze semínka se stát rostlinou plnou života.

Recepty, Zažívání, Zdraví

Lněný čaj (odvar ze semínek)

V lidovém léčitelství je jedním z klíčových pomocníků bylinný čaj. Do této kategorie by se dal zařadit i lněný čaj, který se však od toho klasického trochu liší, minimálně ve své konzistenci. I tak může slíbit prospěšné účinky, zejména na zažívání, stejně tak jako samotná lněná semínka.

Zdraví

Pražená lněná semínka

Potřebujeme: lněné semínko trochu oleje sůl Příprava: Nachystejte si hlubší pánev s pokličkou a mírně ji pokapejte olejem. Opražte lněné semínko, pánev je přitom třeba neustále promíchávat, protřepávat s ní, aby se semínko nepřipálilo. Semínko brzy začne praskat, uslyšíte ho narážet do pokličky. Ještě chvilku ho pražte a poté odstavte. Po celou dobu s pánví… Celý článek Pražená lněná semínka

Hormony, Nervy, TOP, Zažívání, Zdraví

Jak vám může prospět?

O lněném semínku se toho píše hodně, kontroverzní doktorka Budwig ho má dokonce využívat k léčení rakoviny. Jen tak? Ano, doktorka Budwig léčí rakovinu lněnými semínky, ale pozor – v kombinaci tvaroh a lněný olej. Nemůžeme slíbit, že vás tato kombinace vyléčí ze všech nemocí, které vás trápí. Dokonce nemůžeme slíbit, že vás semínka vyléčí… Celý článek Jak vám může prospět?

TOP, Zažívání, Zdraví

Jak ho využít?

Jak konzumovat lněné semínko? Dá jíst jen tak. Vlastně to není jen tak – semínko je totiž třeba důkladně rozkousat. Přes pevnou slupku se jinak nedostanou jeho prospěšné látky tam, kde se řádně využijí. Pokud sníte lněné semínko celé – bez porušené slupky, projde lidským zažívacím traktem beze změny. Na konci ho tělo jednoduše vyloučí… Celý článek Jak ho využít?